Yeni Messenger ve fazlası!

0 yorum
Microsoft, içerisinde Live Messenger, Mail, Photo Gallery, Movie Maker ve Writer gibi pek çok aracın bulunduğu Windows Live Essentials 2011 paketini güncelledi. Resmi Windows Experience blogundan duyurulan güncelleme, çok büyük değişiklik ya da yenilikler getirmiyor. Zaten blog yazısında Steven Abrahams, güncellemeyi "küçük bir güncelleme" olarak tanımlıyor.

Ancak Abrahams, yazısında bu güncelleme ilr birlikte bazı kritik açıklara karşı yamaların da geldiğini söylüyor. Yani pek bir yenilik getirmese de, yeni güncellemenin kurulması oldukça önemli.

Şimdilik sadece buradan indirilebilen güncellenmiş Live Essentials paketi, birkaç hafta içerisinde Windows Vista SP2 ve Windows 7 kullanıcıları için Microsoft Update üzerinden de indirilebilecek.

Bunu Nokia mı yaptı?

0 yorum


Nokia'nın Windows Phone'lu ceplerinde özel kullanıcı arayüzleri oluşturmaya izni olduğu biliniyor. Nokia'nın şimdiye kadar bu yönde bir çalışması olduğu kulağımıza gelmedi, ancak Nokia araştırma ve geliştirme bölümü baş tasarımcısından geldiği iddia edilen yukarıdaki görüntüler, kafa karıştırdı.

PocketNow web sitesinde ortaya çıkan görüntler, belki de Nokia'nın Windows Phone arayüzüne elini sürmemesi gerektiğinin bir işareti. Zira arayüzde boş alanın boşa kullanıldığı, ilgisiz bilgiler ve pek de hoş görünmeyen bir tasarım dikkat çekiyor.

Nokia'nın Windows Phone arayüzüne müdahele etmesinin tek bir iyi yönü olabilir. Windows Phone'daki kamera uygulamasının bizce elden geçirilmesi gerekiyor ve eğer Nokia, PureView teknolojisini WP7'li cepleriyle sunacaksa bu bizce şart.

Yeni iPad'de ilk sorun!

0 yorum
Apple'ın yeni iPad'i duyurmasıyla birlikte cihazı alan kullanıcılar, cihazlarını kurcalamaya başladı bile. Bunun neticesinde iPad'le ilgili ilk olumsuz haber de internete düştü: Aşırı ısınma!

Yeni iPad'in uzun süreli kullanımda aşırı derecede ısındığını kaydeden kullanıcılar, ısınma neticesinde iPad'lerin ekranında "iPad'in soğutulması gerekiyor" uyarısını aldıklarını ve cihazın kendini kapattığını söyledi.

Şimdi gözler Apple'ın bu şikayetlere nasıl döneceğine çevrildi.

Bir StreetView harikası daha!

0 yorumAvustralya'da bulunan Büyük Mercan Resifi için Google Street View benzeri bir belgesel hazırlamak isteyen Catlin SeaView, yeni bir web sitesi açtı. Google ile beraber çalışan Web sitesi, alanın kapsamlı, 3 boyutlu bir haritasını sunmayı amaçlıyor.

Projenin amacı, Büyük Mercan Resifi'ni rakip edebilmek ve bu sayede bilim adamlarına ve herkese farklı amaçlarla gezinti fırsatı sunmak. Hizmet tamamlandığında, sanal bir dalışa ve kullanıcılara Mercan içinde istedikleri yere gitmelerine izin verecek. Hizmete akıllı ceplerden ve tabletlerden de erişmek mümkün olacak.

Catlin Seaview, hizmetin bu senenin Eylül aylarında kullanıma açılmasını umuyor. Projenin tamamlandığında nasıl olacağını merak ediyorsanız, şu anki görüntülere bu adresten ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için www.chip.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Samsung yeni Smart TV'sini tanıttı!

0 yorum

Tüketici elektroniğinin yenilikçi ve lider gücü Samsung Electronics, televizyonu ev yaşantısının merkezine yerleştirerek, eğlence ve bilgi paylaşımında, cihazlar arası bağlantı sınırlarının ortadan kalktığı, yeni bir çağ başlatıyor.
22 Mart günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte kullanıcılara tanıtılan yeni nesil Smart TV’ler bildiğimiz televizyon izleme alışkanlıklarını kökünden değiştiriyor. Katılımcıların yoğun ilgisini çeken yeni nesil Samsung Smart TV’ler ses ve hareket ile kontrol edilebiliyor. Açılma ve kapanma komutlarının yanı sıra ses alçaltma, yükseltem, kanal değiştirme gibi tüm komutların oturduğunuz yerden szölü olarak veya el hareketiniz ile verilebildiği Samsung Smart TV’ler, “daha akıllı bir yaşamı” amaçlayan ve tüketici için Smart TV teknolojisini bugünden vazgeçilmez kılacak üç temel etken gözetilerek tasarlandı: Akıllı Etkileşim (Smart Interaction), Akıllı İçerik (Smart Content) ve Akıllı Gelişim (Smart Evolution).
Ünlü DJ’ler Cenk ve Erdem’in sunuculuğunda gerçekleştirilen ve kumandasız olarak, ses ve hareket kontrolü ile çalışabilen yeni nesil Smart TV’lerin tanıtıldığı şovda, katılımcılar TV’nin geleceği ile tanışma fırsatını yakaladı. Katılımcılar, yeni nesil Samsung Smart TV’leri bire bir deneyimleme olanağı bularak, kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye taşıyan Hi TV’nin tüketicilerin hayatını daha “akıllı” ve daha zengin hale getirmesine tanıklık etti.
Akıllı Dünyanın En Akıllısı

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Sung Yong Hong, Samsung Hi TV Basın Toplantısında,TV’nin, bütün gününü ayrı ayrı bireysel cihazların önünde geçiren aile bireylerini, büyük ve merkezi bir ekranın önünde bir araya getirmedeki rolünü açıklayarak, Smart TV’nin geleceğini anlattı. Başkan Hong “TV evlerimizin kalbidir ve uzun bir gün sonrasında ailemizi bir araya getiren merkezi bir cihazdır. Sizi tanıyıp size yanıt veren yeni Smart TV’ler, ailenize hem evde, hem dışarıda iletişim olanağı sağlamanın yanı sıra, kendi hayat tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilmiş harika içerik seçenekleri de sunuyor” dedi. Hong şunları ekledi: “Samsung, yeni TV deneyimini daha da yaygınlaştırmak ve aileleri geleceğin teknolojisi ile tanıştırmak amacıyla, her yıl televizyonunuzu geliştirilebilme olanağı yaratarak, uzun yıllar boyunca en iyi TV deneyimini yaşayabilmenizi garanti ediyor. Şunu söyleyebilirim ki; televizyonunuz sizi bugüne kadar hiç böylesine iyi anlamamıştı.”
Akıllı Etkileşim (Smart Interaction)

İçerik, gelişerek daha akıllı, güçlü ve daha erişilebilir hale geldikçe, Samsung, tüketicilerin TV’leriyle etkileşime geçebilmelerini sağlayan çalışmalara her geçen gün yenisini ekliyor. Akıllı Etkileşim; uzaktan kumandanın arzu edilmediği veya kullanışlı olmadığı durumlara alternatif sunarak, Smart TV kullanıcılarının TV’leriyle Ses Kontrolü, Hareket Kontrolü ve Yüz Tanıma aracılığıyla iletişim kurmalarını mümkün kılıyor. Samsung’un öncülüğünü yaptığı 2012 Smart TV’lerde yer alan dahili HD kamera ve çift-mikrofon sayesinde tüketiciler sadece “Hi TV” diyerek ses kontrolü’nü aktive edebilir, sesi açıp kapayabilir,  “İnternet Tarayıcı” diyerek çevrim içi olabilir, uygulamalara girebilir, yalnızca bir el işaretiyle internette gezinip, arama sonuçlarından seçimlerini yapabilir. LED 8000 serisinde bu Akıllı Etkileşim yetenekleri ultra ince çerçeveye sahip, şık ve çarpıcı, post-minimalist bir tasarım ile birlikte sunuluyor.
Akıllı İçerik (Smart Content)

Tüketicilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılamak üzere daha güçlü ve kişiselleştirilmiş içeriği yaygınlaştırmak, Samsung Smart TV’nin temel prensipleri arasında yer alıyor. Angry Birds, Discovery ChannelFacebookTwitter gibi dünya çapında erişilebilen 1.400’den fazla Smart TV uygulamasına ek olarak, sadece Türkiye’de erişilebilen Warner Bros.,RHI Entertaintment, Walt Disney ve National Geographic 3D, iŞTV, CNN Turk içeriklerini de kullanıcıların hizmetine sunuyor.
Samsung’un yeni güçlü çift-çekirdek işlemcisi (Dual Core), tüketicilerin Samsung’un zengin içerik seçeneklerinin daha fazlasına tek seferde erişebilmesini sağlıyor. İşlemci, Web tarayıcısını kullanırken veya canlı TV seyrederken, bir yandan da birden fazla uygulamanın hem kullanımına, hem de indirilmesine olanak tanıyarak, kullanıcıya gerçek anlamda bir çoklu-görev deneyimi sunuyor.
Samsung, 2012 yılında dünyanın her yerinden gelen içerik ve uygulamalari tek bir platformda bir araya getirerek tüketicilerin ihtiyaçlarını daha iyi karşılıyor. Samsung 2012’de AllShare hizmetini yenileyerek, içeriğin, konumu fark etmeksizin bir cihazdan diğerine veya Cloud’a aktarılmasını mümkün kılan “AllShare Play”e dönüştürdü. AllShare Play tüketicilerin içeriği manuel olarak Cloud’a aktarmalarını veya Smart TV ya da diğer mobil cihazlarından içerik aktarmalarını mümkün kılıyor. AllShare Play ayrıca sınırlı boyutta çevrimiçi depolama donanımına da sahip olacak.
Samsung üç yeni Özel Hizmeti (Signature System) ile, Smart TV deneyimini bir adım daha ileri taşıyor: Ailelerin birbirleriyle fotoğraf ve mesajlar paylaşabileceği Family Story, spor aktivitelerini TV ile  kolayca senkronize edebilecekleri Fitness ve çocukların bir yandan eğitici programlara katılırken, bir yandan da süreç boyunca gösterdikleri gelişimi kaydedebilme olanağı sunan Kids hizmeti. Samsung bütün bu hizmetler ile Smart TV’nin geleceğine şimdiden yön veriyor.
Akıllı Gelişim (Smart Evolution)

2012’de üretilen Samsung Smart TV’ler uzun yıllar boyunca gelişmelere ayak uydurabilecek bir şekilde tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Dünyada ilk defa ve sadece Samsung tarafından sunulan bu teknoloji ile Yonga üzerinde bulunan on-chip sistemi sayesinde, her yıl yeni bir TV almaya ihtiyaç duymadan, yeni teknolojileri hâlihazırdaki TV’nize entegre edebilirsiniz. TV’nin arkasında bulunan basit bir soket ile Samsung Evolution Kit en son ve en harika TV teknolojisini hayata geçirmek için tasarlanmıştır.
Samsung Smart TV’ler Şimdi Daha Akıllı ve Ailenize Daha Yakın
Samsung Smart TV’ler aileleri yeniden oturma odasında topluyor. Yeni televizyonlar, Samsung’un sektörde türünün ilk örneği olan yeni bir dizi özel hizmeti sayesinde, kullanıcının televizyonuyla yapabileceklerini artırarak çoklu ekran dünyasının olanaklarıyla buluşuyor:
•    Family Story kullanıcıya büyük ekranda fotoğraflarını düzenleme ve slayt gösterilerinin tadını çıkarma olanağını sunuyor. Ayrıca aile üyeleri bulundukları her yerden cep telefonları, tablet bilgisayarları, PC’leri veya televizyonları aracılığıyla not ve hatırlatmaları paylaşabiliyorlar.
•    Fitness özelliği kullanıcıya Samsung TV’sinden mobil bir Fitness uygulaması aracılığıyla bir Samsung akıllı telefonla iletişim kurma imkanı sunuyor. Kullanıcı, ayrıca WiFi özellikli bir tartıya bağlanarak kilosunu kontrol edebiliyor ve TV’nin içindeki kamerayı kullanarak sanal bir ayna oluşturabiliyor ve egzersiz programını izleyebiliyor.
•    Kids özelliği, çocuklar için zengin bir eğlenceli-eğitici uygulama ve oyun çeşitliliği sunuyor. Bu özellik, ebeveynler tarafından kontrol edilebiliyor ve izlenebiliyor.

Gelişmeyen tek şey: Pil!

0 yorum

Cep telefonlarımızda kullanılan teknoloji, yüksek bir ivmeyle gelişiyor olsa da pilleri hala çabucak bitiyor.

Cep telefonları, her geçen ay yeni ve daha hızlı işlemciler, daha yüksek çözünürlüklü ekranlar ve kameralar, daha yeni ve güçlü yazılımlar ile güncelleniyorlar. Telefonlarımızın NASA'nın Ay'a insan göndermekte kullanılan bilgisayarlardan bile daha güçlü olduğu biliniyor. Peki neden hiç bir üretici, uzun süre dayanan bir pil meydana getirmiyor?

Piller neden gelişmiyor?

PandoDaily'den Farhad Manjoo, pillerdeki sorunun bilgisayar gücünün her iki senede bir ikiye katlanacağını tahmin eden Moore Kanunu'na uymaması olduğunu söylüyor. Bunun nedeni ise pillerin çok eski, ancak optimize edilen bir kimyasal teknolojiye dayanması. Pil ömründeki geliştirmeler ise pillerden çok işlemcilerde ve işletim sistemlerinde kullanılan tekniğe dayanıyor.

Kullanıcılar çok mu şikayetçi?

Kullanıcılar bu durumdan çok mu şikayetçi?

Kullanıcılar, kısa pil ömründen oldukça şikayetçiler. 2012'de araştırma firması J.D. Power And Associates tarafından 7.080 akıllı cep kullanıcısı arasında yapılan bir ankette katılımcıların ceplerinden memnun oldukları, ancak ancak pil ömrünü "geçtiğimiz senelerde büyük ölçüde düşüş gösteren özelliklerden biri" olarak değerlendirdikleri ortaya çıktı.

Yeni cihazlarda durum daha mı iyi?

Yeni cihazlarda durum daha kötüye gidiyor olabilir. Örneğin yeni iPad, Parislemon'dan MG Siegler'a göre kurduğu 4G bağlantısı ile pili daha çabuk tüketiyor. Daring Fireball'dan John GruberApple'ın bir sonraki iPhone'a 4G LTE'yi eklemeyebileceğini söylüyor.

Peki çözüm nedir?


Bunun cevabını bilen pek kimse yok. Manjoo'ya göre pil sorununu ilk çözen, "müthiş kazançlar" sağlayacak.

Güvenilecek tek tarayıcı o!

0 yorum


Fraunhofer Enstitü'sünün Güvenli Bilişim Teknolojileri çalışması için yaptığı bir araştırma, uzun süreli web gezintisinde hiçbir tarayıcının güvenliği garanti edemeyeceğini gösterdi.

Testte en yüksek başarıyı saldırıların yüzde 39.1'ini savuran IE9 kazanırken, IE8 yüzde 34.1 ile onun hemen arkasında geliyor. İki haneli rakamlara ulaşabilen diğer bir tarayıcı Chrome ise saldırıların sadece yüzde 11.1'ini karşılayabildi. Safari 5 yüzde 9.2 ve Firefox 6 yüzde 8.1 ile testi son sıralarda tamamlıyorlar. Opera ise, bu araştırmada yer almamış.

Test sırasında tarayıcılar sadece 261 zararlı içeren site ile başa çıkmakla kalmayıp aynı zamanda virüs ve trojanların indirilmesine de direnmek zorunda kaldı. Düşük puan alan Chrome, Safari ve Firefox'un ortak yönü Google'ın Güvenli-Gezinti-Teknoloji'sini kullanmaları. Internet Explorer ise Microsoft'un SmartScreen Filtresini kullanıyor.

Fraunhofer Enstitüsü, bir zararlının davranışının her an değişebileceğini ve bu sıralamanın gelecek testlerde değişebileceğini de araştırmasına not düşüyor...

Lord MT2

0 yorum
 
Lordmetin2 Pvp Server Lordmt2 Pvpserver Lordmetin2nasıl yüklenir
Arkadaslar  asagıda zaten linki verilmistir tek yapmanız gereken kopyalayıp expolere yapıstırmak daha sonra enter deyiniz okadar
LordMetin2 Özellikler:
  • Zehir Kılıcı NPcde
  • Sandıklar NPC  de
  • Kraliyet Zırhı
  • 90 Level Silahlar
Sitemizin Yapımcısı Gürkan TOPBAŞ